سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

آرنولد اند سان از ساعت جدیدش رونمایی میکند

    يکشنبه 29 فروردین

 

برند آرنولد اند سان (از برند های زیرمجموعه سیتیزن) سالهاست شیفته ظاهر بی نظیر ماه شده است و این مسئله در کلکسیون های ساخت این برند کاملا مبرهن و پیداست. امسال، این برند با ساعت دیگری همراه تم ماه توجه همه را جلب کرده است. این ساعت که لونا مگنا نام دارد، رکورد بزرگترین نشان دهنده وضعیت ماه را برای خود رقم زده است. این ساعت از کره ای 3 بعدی به شکل ماه برای نشان دادن وضعیت ماه استفاده می کند.

 

 

لونا مگنا ظاهر نسبتا ساده ای دارد و زمان و وضعیت ماه را نشان می دهد. اما نکته ای که پیداست توجه خاص سازندگان این ساعت به جزئیات است. قاب این ساعت از جنس طلای قرمز است و طول آن 44 میلی متر است. ماه سه بعدی این ساعت در کره ای از جنس کریستال ضد خش قرار گرفته که 16 میلی متر ضخامت دارد. هرچند که مقاومت در برابر آب لونا مگنا، مثل همه ساعت هایی که برای ست کردن با لباس های فوق رسمی طراحی می شوند، فقط 30 متر است. بند این ساعت از جنس پوست تمساح است و بست آن نیز مثل قاب ساعت از طلای قرمز ساخته شده است.

 

 

در ساخت صفحه نمایش لونا مگنا از آونتورین استفاده شده است. در قسمت بالای آن، صفحه اصلی ساعت که زمان را نشان می دهد قرار گرفته است. این صفحه با استفاده از اعداد یونانی مدرج شده و فقط ساعت و دقیقه نمایش داده می شود. کمنی پایینتر، ستاره درخشان این ساعت تعبیه شده است؛ ماه سه بعدی از جنس سنگ آونتورین آبی و مرمر که وضعیت ماه را نشان می دهد. طول این کره 12 میلی متر است. هدف برند آرنولد اند سان در ساخت این ساعت، این بود که کره ماه را در دریایی پر ستاره، شناور نشان دهد.

موتور این ساعت کوکی است. جدا از ماه سه بعدی، نشان دهنده دیگری نیز در این ساعت وجود دارد که سن ماه را نشان می هد. قابل توجه است که نشان دهنده وضعیت ماه این ساعت در 122 سال کاملا صحیح است و هر 122 سال یکبار نیاز به تغییر خواهد داشت.

 

 

در نهایت، باید اشاره کرد که لونا مگنا ساعتی است که با ظرافت بی نظیری ساخته شده و زیبایی منحصر به فردی در چشم بیننده به نمایش می گذارد. هر چند که آرنولد اند سان می توانست سایز ماه را کمی کوچکتر بگیرد تا ساعت طول کوتاه تری داشته باشد، اما در این صورت به این اندازه خارق العاده به نظر نمی رسید و شاید استایل جذابش را از دست می داد. تولید لونا مگنا به 28 عدد محدود شده و هزینه آن 50 هزار دلار برآورد شده است. 

گردآوری و ترجمه: سارا حسینی