سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

نوآوری اولیس ناردین؛ ساعت شناور 7 کیلوگرمی

    چهارشنبه 25 فروردین

چند سالی از زمانی که اولیس ناردین سوییسی آخرین ساعت میزی خود را به بازار آورد، گذشته است. هدف آن ساعت تداعی قایقی کوچک در ذهن بیننده بود. که البته چنین دیزاینی از برندی که در نمایشگاه های قایق مشارکت دارد، کاملا قابل انتظار است. اولیس ناردین برندی است که شهرت خود را از ساخت کرنومتر های فوق العاده دقیق و ساعت های پیچیده برای نیروهای دریایی بیش از 50 کشور در سراسر جهان به دست آورده است.

امسال، سال 2021 میلادی، این برند از ساعت میزی جدیدش که به تعداد محدود تولید می شود، رونمایی کرد. این ساعت مکانیکی قابلیت کارکرد یک ساله بدون تعویض باتری را دارد. و هنر پیچیده ای که در حرکت قلب این ساعت نهفته است، بی نظیر اطلاق می شود.

 

ظاهر Ulysse Nardin caliber UN-902، شبیه به وسیله ای شناور است. همچنین شکل قطره مانند این ساعت همراه با سطح زیرین کره مانند طراحی شده است که نقش وزنه را ایفا می کند. سطح زیرین این ساعت که از جنس آلومینیوم و تنگستن ساخته شده، دارای دیزاینی است که در حالتی که تکانشی به آن وارد شود یا حتی فوت شود، ساعت تاب می خورد و به آرامی شناور بودن خودش را به نمایش می گذارد.

 

ساختار این ساعت از 663 جز تشکیل شده است و سه صفحه دارد. در واقع، هرکدام از این صفحه ها قابلیت این امر را دارند که ساعت 3 شهر مختلف را نمایش دهند یا می توانند باهم هماهنگ باشند و زمان یک شهر را نشان دهند. در این صورت، میتوان از سه زاویه مختلف ساعت را مشاهده کرد. 

 

این وسیله روی هم رفته 7.2 کیلوگرم وزن دارد. با این وجود، دارای چرخ تعادل 49 میلی متری است که ساعت را قادر می سازد 1800 بار در ساعت ضرب داشته باشد. این امر به این معناست که یک نوسان کامل حدود 2 ثانیه به طول می انجامد.

 

این پدیده مکانیکی هنری در گنبد شیشه ای 3 میلی متری قرار دارد. این گنبد اختصاصا برای این ساعت سفارش داده شده و تهیه شده است. به واسطه طراحی حرفه ای اش، ساختار ساعت از گرد و غبار و در امان است. این ترکیب چشم نواز 250 میلی متر طول و 150 میلی متر عرض دارد. این ساعت در تعداد محدود 75 عدد تولید شده و هزینه آن 39000 دلار (حدود 1170000000 تومان) برآورد شده است.

گردآوری و ترجمه: سارا حسینی