سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

ساعت های جیبی

    چهارشنبه 15 تیر

ساعت های جیبی

 

1675 سالی بود که که سبک جدید ظهور کرد و ساعت های جیبی طوری طراحی شدند که دیگر به دور گردن قرار نمی گرفتند و استفاده کنندگان می توانستند آن را داخل جیب خود قرار دهند.مبتکر این سبک چارلز دوم انگلستان بود که این روش جدید حمل ساعت را در سراسر اروپا و آمریکای شمالی رایج کرد.

 

 

از زمان ساخت این ساعت ها در قرن شانزدهم تا تا جنگ جهانی اول در قرن بیستم ،این نوع ساعت ها نه تنها محبوب ترین نوع طراحی ساعت قابل حمل،بلکه بخش جدایی ناپذیر از مد مردانه بودند.مخترع آلمانی پیتر هنلاین سر انجام توانست ساعت هایی بسازد که نیازی به سقوط وزنه به عنوان منبع قدرت نداشته باشند.این اختراع اولین موج ساعت های کوچک و قابل حمل را بوجود آورد که در ابتدا به عنوان یک آویز بر روی یک زنجیر دور گردن استفاده می شد.

 

 

پیتر هنلاین منظم ساعت های جیبی تولید می کرد و باعث شد طرح های نوآورانه اش در سراسر اورپا گسترش یابد. مدل های اولیه به جای فلزات گرانبها از فولاد تولید می شدند، در حالی که آهنگران نیز مسئولیت تولید انواع ساعت ها را بر عهده داشتند.سال 1857 سالی بود که در آن اولین ساعت جیبی را دیدیم که از قطعات استاندارد ساخته شد.چنین ساعت هایی با انقلاب صنعتی به زودی در بین مردم اروپا و آمریکا سرازیر شدند و همه را قادر ساختند ساعی ارزان با دوام و دقیق خریداری کنند.تا سال 1865،شرکت های آمریکایی می توانستند بیش از 50 هزار ساعت قابل اعتماد تولید کنند و بلافاصله پس از آن شرکت های دیگر نیز در تلاش برای تولید به آن ها پیوستند.

 

علل مهم بودن ساعت های جیبی در دهه 19

 

اندازه گیری دقیق زمان برای بسیاری از مردم از جمله کارگران راه آهن از اهمیت زیادی برخوردار بود،زیرا خطوط ریلی در سرار آمریکای شمالی  و اروپا ساخته شده بود و کارگران به تشخیص زمان وابسته شده بودند زیرا قصد داشتند از هر گونه تصادف غیر ضروری و یا خارج شدن قطار از ریل جلوگیری کنند.

 

سرانجام در سال 1969 با معرفی ساعت های مچی بازار ساعت های جیبی کمرنگ شد و تحول بزرگی در تولید ساعت ایجاد شد.

 

گران ترین ساعت جیبی ساخته شده در دنیا

 

Vacheron Constantin Reference 57260 pocket watch

 

به منظور جشن گرفتن 260 سال تارخ بی وقفه خود،کمپانی از این مدل ساعت خود رونمایی کرد که با توجه به نوع ساخت،این ساعت پیچیده ترین ساعت ساخته شده نام گرفته است.این قطعه منحصر به فرد به سفارش یکی از برترین کلکسیونرها در کارگاه هورلوگری واچرون تولید شد.