سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

درک آنچه از ساعتهای مکانیکی مدرن انتظار می رود

    شنبه 4 بهمن

دقت، این کلمه ای مترادف با صنعت ساعت های لوکس است. مجموعه داران و علاقه مندان امروز بالاترین عملکرد را از ساعت های خود می طلبند و با توجه به برچسب قیمتی بالای این ساعت ها، انتظار چنین مطالبه ای از سمت مشتری دور از ذهن نیست.

امروزه شرکت های ساعت سازی با دقت بیشتری نسبت به گذشته تبلیغ می کنند ، اما این برای مصرف کننده عادی به چه معناست؟ چگونه می توان این اعداد را تفسیر کرد تا به وضوح درک کنیم چه سطح عملکردی از ساعت شما انتظار می رود؟

تغییر دقت

از زمان ظهور ساعت های برجک کلیسا ، که در آن دوره تاریخ می توانستند زمان را به دقیق ترین شکل ممکن بیان کنند، سازندگان ساعت به دنبال دقت بیشتر بودند. طی چند صد سال بعد، ساعت ها دقیق تر شدند و ساعت های جیبی برای عموم جامعه قابل دسترس شده بودند اما در اواخر دهه 1800 ساعت های مچی وارد صحنه شداند و منظره ساعت سازی را برای همیشه تغییر داد و با گذشت زمان به امری عادی تبدیل شد، در نهایت این تنها ساعت های بودند که مردم می خواستند. در اینجا یک محصول انقلابی بود که به معنای واقعی، زمان را به آسان ترین شکل ممکن در دسترس کرد و تنها زحمت آن یک نگاه معمولی به مچ دست بود تا از گذر زمان اطلاع دقیقی داشته باشید. آنها در مقایسه با ساعت های جیبی بزرگ و دست و پا گیر، کوچک، قابل حمل و کاربردی بودند.

در حالی که ساعت مچی بدون شک انقلابی بود، طی صد سال آینده، سازندگان ساعت تکنیک های جدیدی را توسعه داده و برای دستیابی به دقت بیشتر از ساعت های مکانیکی در طراحی های موجود پیشرفت کردند. در نتیجه آن، ساعت های مچی امروزی دقیق ترین ساعت هایی هستند که وجود داشته اند و قرار است در آینده در نتیجه تکنیک ها و مفاهیم جدید تولید، دقیق تر نیز شوند.

در دوران مدرن ، گواهینامه های زمان سنج صادر شده توسط C.O.S.C. استاندارد صنعت برای نگهداری وقت بوده است. گواهینامه کرونومتر به یک ساعت نیاز دارد تا میانگین روزانه را بین پارامترهای مثبت شش الی منفی چهار ثانیه در روز حفظ کند ، همانطور که در ده روز اول آزمایش اندازه گیری شده است. تغییرات حرارتی نیز در نظر گرفته شده است، با این حال، در چند سال گذشته، شرکت ها از استراحت خودداری کرده و مرزهای زمان بیشتری را کنترل می کنند. صدور گواهینامه کرونومتر هنوز هم یک معیار قابل اعتماد برای دقت است، اما شرکت های دیده بان الزامات آزمایش و زمان سنجی جدید و بهتری را ارائه داده اند.

شرکت پتک فلیپ مهر اختصاصی خود را دارد که به کالیبرهای بیش از بیست میلی متر نیاز به دقت منفی سه الی مثبت دو ثانیه در بیست و چهار ساعت دارد. امگا M.E.T.A.S. را استخدام کرده است. گواهینامه، که بیان می کند ساعت باید با دقت زمان بین صفر تا مثبت پنج ثانیه در روز را ضبط کند. مهر ژنو الزامات زمان سنجی خود را به روز کرده است تا اطمینان حاصل کند که ساعت در طول هفت روز از تغییر یک دقیقه بیشتر نیست.

با ارائه گواهینامه های جدید و الزامات آزمایش در سراسر صنعت، ارقامی که در این گواهینامه ها می خوانیم در دنیای واقعی به چه معناست؟

محاسبه دقت ساعت

با توجه به اینکه این روزها دستگاه های زمان بندی ساعت نسبتاً ارزان ساخته می شوند و برنامه های زمان بندی ساعت در همه تلفن های هوشمند موجود است، مجموعه دارها علاقه زیادی به آزمایش عملکرد ساعت های خود دارند و همین امر نیز باید باشد. از آنجا که مارک ها ادعای دقت ساعت های خود را بیش از هر زمان دیگری دارند، لازم است مطالبه گرانه آنها را مورد بازخواست قرار دهیم و از واقعی بودن اعداد اعلام شده اطمینان حاصل کنیم. اما هنگام خواندن این ارقام، باید بدانیم چه چیز می خوانیم.

برای این مقاله ما به الزامات برند رولکس نگاه خواهیم کرد.

برای اینکه ساعت رولکس نیازهای خود را برآورده کند، باید زمان را مثبت دو ثانیه تا منفی دو ثانیه در روز حفظ کند. این بدان معناست که فقط در عرض بیست و چهار ساعت می تواند حداکثر دو ثانیه جلو یا حداکثر 2 ثانیه عقب باشد.

دو حالت افقی و سه حالت عمودی یا آویزان وجود دارد که در آن حرکات آزمایش می شوند و در مجموع پنج موقعیت کلی وجود دارد. این موقعیت ها نشانگر شماره گیری رو به بالا و سپس رو به پایین و موقعیت های عمودی ساعت سه، شش و نه(اشاره به بالا) است. اینها متداول ترین موقعیت ها برای قرارگیری ساعت هستند.

الزامات مثبت دو الی منفی دو به طور متوسط در تمام موقعیت های آزمایش است. ساعت با زمان مشخصی تنظیم می شود، به عنوان مثال دو ثانیه در روز که توسط دستگاه زمان سنج محاسبه می شود.

سپس ساعت در موقعیت های مختلفی که بحث کردیم مورد آزمایش قرار می گیرد. نمودار زیر یک بازخوانی معمول از یک ماشین زمان سنج را توضیح می دهد.

موقعیت تماشا

ثانیه در روز

شماره گیری

2+

شماره گیری پایین

-1

ساعت 6

3+

ساعت 9

-3

ساعت 3

5+

در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که ساعت از تحمل الزامات زمان سنجی رولکس خارج شده است زیرا مثبت پنج ثانیه ومنفی سه ثانیه کاملا از محدوده مثبت دو الی منفی دو خارج شده است. بسیاری از افراد که زمان سنجی ساعت های خود را بررسی می کنند، نگران این هستند که در مشخصات برند نباشد. با این حال، این ساعت در واقع برای رولکس در نظر گرفته شده است.

پنج رقم باید با هم جمع شوند و سپس بر تعداد موقعیتهای آزمایش شده تقسیم شوند تا به میزان مثبت دو، منفی دو برسند. مقادیر مثبت را با هم جمع کنید و منفی را کم کنید و نتیجه مثبت 6 است. سپس، شش را بر پنج تقسیم می کنیم (تعداد موقعیت ها)، و عدد 1.2 را بدست می آوریم.

ساعت مورد نظر زمان را به مثبت1.2 ثانیه در روز می رساند، که این در شرایط مورد نیاز رولکس است، حتی اگر هر موقعیت مطابق با مثبت دو و منفی دو ثانیه ذکر شده نباشد. از این ارقام، می فهمیم که عقب یا جلو ماندن ساعت هنوز هم قابل قبول است. با این حال، در ارقام مورد بحث تمام اطلاعاتی که برای درک دقیق نیازهای آزمایش مورد نیاز است ارائه می شود.

نتیجه

از اطلاعات مورد بحث مشخص است که چرا مارک ها احساس می کنند نیاز به، به روزرسانی نیاز محصولات خود دارند و مشخصات خود را بالاتر از C.O.S.C می دهند. در حالی که C.O.S.C. هنوز رولکس و سایر حرکات را آزمایش می کند ، خوب است مارک هایی را ببینیم که با مصرف کنندگان امروز که بیشتر از ساعت های خود انتظار دارند ، همگام هستند.

ما در عصر روشنی زندگی می کنیم که فناوری ارزان است و اطلاعات بسیار زیاد است. بررسی صحت ساعتهای مکانیکی و دانستن استانداردها وظایفی هستند که می توان در منزل خود با تلفن هوشمند به اتمام رساند، بلکه ایجاد این اطلاعات می تواند گیج کننده باشد. داشتن دانش لازم برای درک نتیجه ای که می بینید و مقایسه آنها با دقت گفته شده به شما کمک می کند تا از سرخوردگی تجهیزات آزمایش در خانه که ممکن است شما را به این باور برساند که ساعت شما در زمان واقعی عملکرد خوبی ندارد، جلوگیری کنید.

 

گردآورنده: گالری ساعت کاظمی