سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

نکات مهم برای ست کردن ساعت و لباس

    دوشنبه 22 اردیبهشت

چه نوع لباس و استایلی با چجور ساعتی ست میشه؟

در نظر داشته باشین صنعت مد امروزه با سرعت چشم گیری در حال رشد میباشد.

با تلفیق علم روانشناسی و مد این صنعت به شکل هدف مند در حال پیشروی میباشد.

بر همین اساس توجه به چند نکته برای حفظ دیسیپلین و شخصیت شما ضروری میباشد.

مردی را در یک مراسم کاملا رسمی به همراه تاکسیدوی بسیار زیبا(کت و شلوار کاملا رسمی)

 با یک کراوات یا پاپیون مشکی تصور کنید، وقار، استایل و ژست خاص او توجه همه را جلب

 می کند.هنگامی که میخواهد ساعت خود را چک کند، یک ساعت مچی برند سواچ

 با قاب و بند پلاستیکی نمایان می شود!هر چه تصور در مورد او داشته اید خراب می شود.

این تاثیر ساعت مچی روی استایل آقایان است، به مانند کمربندتان، ساعت مچی یک وسیله

 جانبی کوچک است که می تواند تیپ شما رو کاملتر کرده و یا آن را بد جلوه دهد.از آنجا که آقایان در

 استفاده از جواهرات محدودند، یک ساعت مچی بیان کننده شخصیت آنها هست.

برای ست شدن و تنظیم شدن هارمونی ظاهر شما رعایت 6 نکته خالی از لطف نیست

اول:میزان رسمی بون ساعت شما باید با لباس شما همخوانی داشته باشد.

هدف از ست کردن ساعت مچی با لباس رعایت هارمونیک استایل شماست به همین منظور ابتدا باید شناخت نسبی از انواع ساعت داشته باشین.

انواع ساعت ها:

ساعت ها به طور کلی به دو دسته دیجیتال و آنالوگ تقسیم میشوند.

ساعت های دیجیتال دارای صفحه LCD و یا صفحه LED می باشند که زمان را بصورت عددی نمایش می دهند.  بندهای این گونه ساعتها معمولن پلاستیک یا رابر (لاستیک) هستند. این مدل ساعت مچی مخصوص تمرینات ورزشی است و با لباس های ورزشی شما سِت می گردند. این ساعت ها هرگز مناسب ست کردن با لباس های رسمی نیستند، صرفا آنها را برای فعالیت های ورزشی و یا به همراه لباس های  اسپرت استفاده نمائید.

ساعت های آنالوگ خود به 5 دسته تقسیم مبشوند:

ساعت رسمی DRESS  

 

باریک و ساده ساعت های رسمی به همراه صفحه نمایش سفید یا مشکی، بدون هیچ پیچیدگی و به همراه بند چرمی مشکی یا قهوه ای باریک رسمی ترین ساعت ها محسوب میگردد.

ساعت غواصی یا DIVING

این ساعت ها در ابتدا برای غواصان و کار در زیر آب ساخته شدند، این مدل ساعت ها ضد آب بوده، معمولن با بند استیل یا برزنتی همراه هستند، دارای صفحه با سایز متوسط و قیافه کاملن برجسته و امکان خواندن شمارهای راحت با درخشش در شب هستند. برخی مدل ها دارای نشانگر تقویم بوده و بسیاری مدل ها بدون هیچ گونه پیچیدگی اضافی و ساده هستند. این دسته از ساعت ها را می توان به نوعی ساعت کاملا رسمی بر شمرد خصوصا هنگامی که مواد بکار برده شده برای ساخت آنها از فلزات گرانبهایی مثل طلا و پلاتینیوم بوده و برندهای معروف مثل رولکس  آنها را تولید می نمایند.

ساعت های SPORT

ساعت های با سایز متوسط تا بزرگ، دارای صفحه با قابلیت خوانا بودن شماره ها، رنگهای با کنتراست بالا و سیستم کرونوگراف هستند. این ساعت ها ممکن است دارای تقویم و یا پیچیدگی ها بیشتر باشند. قاب معمولا استیل یا تیتانیوم بوده و بند های استیل یا چرمی یا لاستیکی هستند.

ساعت های خلبانی یا PILOT

ساعت های خلبانی همانطور که از نامشان پیداست برای داخل کابین خلبان ها تعریف شده اند، قاب این ساعت ها متوسط تا بزرگ بوده و دارای صفحه بزرگ ساده و شماره های خوانا هستند. عقربه های درخشان در شب، تاریخ و امکان نگهداری ساعت برای دو زمان مختلف از دیگر ویژگی های این ساعت ها می باشند. برخی اوقات این ساعت ها کورنوگراف بوده و بندها اغلب چرمی هستند.ساعت های خلبانی باید تایم دوم GMT  داشته باشند.

ساعت های نظامی FIELDTACTICAL

 

طراحی این ساعت ها برگرفته از جنگ جهانی دوم است. ساعت هایی مقاوم، عملیاتی، ضد ضربه و ضد آب، بسیار دقیق و با استحکام هستند. در سایزهای کوچک تا متوسط ساخته شده و اغلب به همراه بندهای لاستیکی و یا برزنتی ارایه می گردند. عددها به راحتی قابل خواندن حتی در شب بوده و برخی اوقات به همراه نشانگر تاریخ ارایه می شوند و هیچ پیچیدگی بیشتری ندارند.