سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

پنج نکته مهم که قبل از خرید باید به آن توجه داشته باشید:

    يکشنبه 7 مهر

1.خود را آموزش دهید

تصور کنید شما قرار است به میدانی پا بگذارید که هیچ اطلاعاتی نسبت به آنجا ندارید,قطعا دچار سردرگمی خواهید شد.

دنیای ساعت نیز بسیار گسترده و پیچیده است و بدون هیچ شناختی به این عرصه وارد شدن,حتما انتخاب شما را سخت خواهد کرد. لذا قبل از خرید با اندکی وقت گذاشتن سعی بر کسب اطلاعاتی هرچند اندک نسبت ساعت ها داشته باشید.

حتی اگر زمان و یا حوصله گشتن در فضای مجازی را ندارید یک بار قبل از خرید به فروشگاه ساعت محل خود سر بزنید و از فروشنده اطلاعات کسب کنید. زیرا شما مطلع می شوید و با درک  مفاهیمی که در مورد ساعت به کار می رود می توانید تصمیم بسیار بهتری بگیرید.

2.ارزش

از آنجا که ما معتقدیم که: ارزش واقعی یک ساعت این است که چند بار آن را استفاده می کنید؟چه میزان احساس بهتری به شما منتقل می کند؟و اینکه چه میزان از نیاز های شما را برطرف می سازد,پس ابتدا نیازها و سلایق خود را مشخص کنید.

ما نسبت به وضعیت اقتصادی آگاه هستیم و در واقع این مشکل تمام اقشار جامعه است.اما اینکه شما یک ساعت گران قیمت را خریداری کنید که در طول ماه شاید یک بار از آن استفاده می کنید که در این صورت این یک خرید به صرفه و اقتصادی برای شما نخواهد بود.حال تصور کنید ساعتی خریداری کردید به قیمت حدود 200 هزار تومان(ارزان ترین ساعت موجود در گالری ساعت کاظمی) ولی همواره از آن استفاده می کنید و در تمام لحظات کنار شما خواهد بود,این ارزشی بسیار بالا تر از بهایی است که برای آن پرداخته اید.لطفا با دقت بیشتری به موضوع فکر کنید.همه ما ترجیح می دهیم برای ساعت مورد نظر خود در هنگام خرید انتخاب خوبی داشته باشیم و بهتر است که اگر بودجه کافی برای آن نداشتیم با یک مقدار انتظار و پس انداز به چیزی که واقعا مورد پسند است و نظر مار را تامین می کند دست یابیم,چرا که اگر این خرید حس خوب را به ما منتقل کند ارزشی به مراتب بیشتر از بهای پرداختی آن را برای ما دارا خواهد بود.

3.پشتیبانی از خرید

این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار است به خصوص وقتی که به دنبال خرید یک ساعت با اصالت هستید. شما می خواهید از اعتبار خریدتان اطمینان حاصل کنید. وقتی ساعتی را از یک فروشگاه معتبر خرید می کنید ، اگر در طول استفاده شما مشکلی برای ساعت شما پیش بیاید و یا در حمل و نقل آسیب دیده باشد و هر اتفاقی در جایی رخ دهد که نقصی پیدا کند ، می توانید در واقع با آن برند همکاری کنید تا مشکل را برطرف کند.

هنگامی که نوبت به خدمات پس از فروش می رسد ، این جایی است که نقش یک تولید کننده  یا وارد کننده با اصالت و کار درست مشخص می شود که تا چه حد پشت آنچه که می سازد و یا می فروشد ایستاده است.در نتیجه گارانتی معتبر یکی از مهم ترین ارکان یک خرید خوب می باشد.

4.بهای اقتصادی ساعت

شما باید هنگام خرید به نوع کاربری ساعت نیز فکر کرده باشید و متناسب با نوع کاری که انجام می دهید بودجه در نظر بگیرید.به طور مثال انتخاب یک ساعت با قیمت بالا(مثلا 16 ملیون تومان)برای مصرف روزانه انتخاب هوشمندانه ای نیست ولی قطعا یک ساعت شیک و جذاب خواهد بود.ساعتی که می توانید به کمک آن تمام چشم ها را متوجه خود سازید اما در نظر داشته باشید استفاده روزمره از این نوع ساعت باعث آسیب رسیدن به آن خواهد شد و حتما بعد از آسیب دیدن به شما احساس پشیمانی دست خواهد داد.در صورتی که پیشنهاد ما برای مصرف روزمره شما ساعتی با قیمت متعادل تر خواهد بود.

5.لذت خرید

در دنیای امروزی همه به دنبال انتخاب های خاص هستند. در واقع خاص بودن یک ساعت ,در ذهن شما اتفاق می افتد نه در ساعت.فرمت و قالب تمام ساعت ها شبیه به هم هستند ولی چیزی که آن را برای شما از تمام ساعتها متمایز می سازد حسی است شما از آن ساعت خواهید گرفت.به طور مثال من برای انتخاب یک ساعت به فروشگاه مراجعه کردم و میدانم یک ساعت کلاسیک و ساده بدون کرنومتر بند چرمی میخواهم(مورد1).

طبیعتا با طیف گسترده ای از ساعت ها مواجه خواهم شد اما من برای خود یک بودجه در نظر گرفته ام و این امر به محدود شدن انتخاب های من کمک خواهد کرد(مورد2).اکنون من چند گزینه برای انتخاب دارم ,گارانتی و مواردی که شامل گارانتی می شوند را بررسی می کنم.(مورد3).با توجه به نوع کاربری که مد نظرم هست برای مصرف روزانه مانند کیفیت,دوام و کارایی گزینه های موجود را بررسی می کنم(مورد4).اکنون موقع انتخاب نهایی است.گزینه های موجود را روی دست امتحان می کنم تا مطمئن باشم ساعتی رو که انتخاب می کنم از نظر سایز و زیبایی شناختی با دست من همخوانی داشته باشد و در نهایت حس خوب خرید رو به من منتقل کند(مورد5).

با توجه به طیف وسیع مردم و افکار و سلایق مختلف موجود در بین آنها ممکن است  شخص یا اشخاصی نظری  مغایر با آنچه در این مقاله آورده شده,داشته باشند.هدف از این مقاله تنها کمک کردن به شما برای انتخاب ساعت خواهد بود ولی در نظر داشته باشید در آخر این شما هستید که تصمیم خواهید گرفت.