سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

چرا وقتی باطری عوض می کنیم ساعت دیگر ضد آب نیست ؟

    سه‏ شنبه 26 شهریور

البته این یک باور غلط هست که بعد از تعویض باطری ساعت دیگر ضد آب نیست.

اما دلیل این باور چیست؟ساعت بدل یا تکنسین ناوارد؟

ساعت های بدل این مشکل رو دارن که بعد از تعویض باطری دیگر مثل قبل کار نمی کنند و یا ضد آب نیستند واین به دلیل نداشتن استانداردهای لازم در زمان تولید می باشد.اما ساعت های اصلی چرا این مشکل رو دارند؟

ساعت های اصل به هیچ عنوان بعد از تعویض باطری مشکل نفوذ آب ندارند مگر اینکه مشکلی در موارد مصرفی ساعت باشد

یکی از این موارد مصرفی که بیشترین خرابی ضد آبی به آن مرتبط می باشد واشر درب پشت ساعت است که تعمیرکار باید بعد از تعویض باطری مواردی مانند:

واشر درب پشت ، واشر دست کوک و محل بسته شدن درب ساعت را خوب تمیز و چک نماید.

واشر درب پشت:

واشر درب پشت یک حلقه لاستیکی مخصوص و یکی از موارد مصرفی ساعت می باشد که در مواردی به تغییر سایز و یا پارگی دچار می شود .

دلیل این مشکل تعرق دست  ، استفاده زیاد از ساعت هنگام مصرف آب ، پوسیدگی و یا له شدگی واشر هنگام بستن درب ساعت می باشد که در این صورت حتما باید تعویض گردد.

پمپ کرنومتر یا پدال کرنومتر

معمولا از هر 50 باری که واشر درب پشت باعث نفوذ آب به ساعت می شود 1 بار واشرهای دسته کوک و یا پمپ های کرنومتر باعث این نفوذ می شوند از همین بابت واشرهای این قسمت فقط در مواردی نادر خراب می شوند و احتیاج به تعویض پیدا می کنند

همانطور که در تصویر بالا دیدید محل رد شدن دسته کوک اصلی (میله دست کوک) بسیار ظریف می باشد که از هر طرف پوشانده شده و یک واشر این محل را بابت نفوذ آب عایق کرده است.

البته در مواردی دیده شده بدلیل استفاده زیاد و یا عمر بسیار بالای بعضر ساعت ها شیار و محل قرار گیری واشر درب پشت خورده (خراب) شده است و باعث نفوذ آب شده است که در این شرایط تعمیرکار از روش ها و وسایل مخصوص برای جلوگیری از نفوذ آب اقدام میکند که گاهی بدلیل مقدار خرابی بالای قاب ساعت دیگر ضدآب نمی شود .

تمامی موارد بالا مختصری از مواردی بود که امکان دارد باعث نفوذ آب شود البته مواردی مانند تعویض شیشه ساعت زیر وجود دارد که در مقاله مخصوص خود در آینده به اطلاع شما میرسانیم

در آخر با احترام به تمامی تعمیرکاران محترم از شما مشتریان گرامی درخواست می شود تعمیرات خود را حتما به تعمیرکاران حرفه ای و معتبر بسپارید.

جمع آوری : کندری
گالری ساعت کاظمی