سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

زمان در قاب ساعت

    يکشنبه 28 مرداد

تمام موجودات زنده عالم به طور طبیعی و غریزی با زمان زندگی می کنند و هر یک به فراخور حال و وضع خود به یک زمان سنج برای ادامه زندگی احتیاج دارند و این هدیه را طبیعت در اختیار آنها قرار داده است.گردش زمین به دور خود و خورشید,تولید شب و روز و تقسیمات سال به فصول مختلف,خود به خود کلمه زمان را القا می کند.

در میان تمام جانداران کره زمین انسان موجودی استثنایی و تکامل یافته وهمیشه در حال پیشرفت بوده است واین تکامل اورا به داشتن مقیاسهای زمانی دقیق تر نیازمند کرد لذا او برای استفاده بهتر,زمان را به واحدهای کوچک تقسیم نمود وبا امکانات موجود در اطراف خود به تولید ابزاری پرداخت و آن را مورد استفاده قرار داد.

به طوری که تحقیقات نشان داده است حدود چهل قرن پیش انسانها از ساعتهای آفتابی استفاده  می کردند و سپس ساعت های شنی,آبی وشمعی بوجود آمدند.از آن دوران تاکنون زمان زیادی گذشته و بشر راهی طولانی پیموده است.پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و تولید ابزار مختلف موجب شده است که اکنون زمان سنج دقیقی به نام ساعت بوجود آید و به یکی از لوازم ضروری و لوکس در زندگی روزمره تبدیل شود.

کشورهایی که صاحب تکنولوژی پیشرفته تر بودند به فکر ساختن وسیله ای برای توضیح بهترزمان برآمدند و اختراع ساعت مکانیکی را پایه گذاری کردند.در سال 1812 شرکت ساعت سازی Breguet اولین ساعت مچی دنیا را برای کارولین میوارت ملکه ناپل طراحی کرد.با این حرکت دنیای ساعت متحول شد و شرکتهای ساعت سازی به فکر گسترش ساعت مچی برآمدند و دراین راستا به ساعتهای کوکی مدلهای اتوماتیک و کوارتز نیز افزوده شد که امروز در برندهای برتر و لوکس مانند:رولکس,امگا,کارتیه,پیاژه,فورتیس و... در رده قیمت بالا برندهای رادو,لونژین,موادو,ریموند ویل و رده قیمتی متوسط برندهای تیسوت,کاور,پیرپتی,ژاک لمن و ... در اختیار مصرف کنندگان قرار داده اند.  ساعتهای مچی در دنیای سیاست,ورزش,هنر و دانش نیز تسلط پیدا کرده است  وفارق از جنبه ابزاری به یک وسیله لوکس در دست مصرف کنندگان در آمده است و امروزه در دست سیاستمداران,ورزشکاران,دانشمندان و هنرپیشگان خود نمایی می کند.

 

امروزه با توجه به ارزش زمان و زندگی مدرن , انسان به مقیاسهای بسیار بسیار کوچکتر نیازمند است.صنایع مختلف,علوم پزشکی, ورزش و پدیده های علمی بیشمار که پیشرفت خود را مرهون زمان بندی دقیق و سریع میدانستند به دنبال ساخت ابزارهایی هوشمند وکارامد برآمدند تا آسان به اهداف مورد نظربرسند واین فکر باعث تحولاتی درصنعت ساعت سازی شد.

از سال 2008 موج جدیدی از زمان سنج های هوشمند بوجود آمد که هر سال تکامل چشمگیری پیدا کرد.این نسل از ساعتها امکان ارتباط با تلفن همراه را نیز دارد که نمونه  آن را در جام جهانی فوتبال سال 2018 برند هوبلو(HOBLOT) مدرن ترین ساعت هوشمند را به داوران فوتبال عرضه کرد و داوران با این وسیله ضمن استفاده از زمان با هم نیز در ارتباط بودند.

برگزاری نمایشگاههایی با بازدیدکنندگان میلیونی و چاپ مجله های تخصصی با نکات فنی و وجود چند هزار برند ساعت که هر ساله در نقاط مختلف دنیا ارائه میشوند,اهمیت ساعت را معرفی و نقش مهم زمان را در زندگی انسان معلوم می کند.