سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

رولکس را بهتر بشناسیم (قسمت دوم)

    شنبه 6 مرداد

Datejusاولین رولکس کرونومتر تاریخ‌دار زنانه، و میراث‌دار ظرافت و کارکرد جاودانه آن، در اندازه‌ای کوچکتر بود که به‌خوبی با مچِ‌دست یک خانم همخوانی داشت.در دهه‌ ۱۹۵۰ رولکس آزمون‌های سختی را بر روی یک مدل ساعت آزمایشی‌ به نام   "Deep Sea Special" انجام داد. با بهره‌گیری از دانسته‌های به دست آمده از ساخت دو مدل قبلی‌، سومین Deep Sea Special برای مقاومت در سخت‌ترین شرایط، از جمله ناحیه گودال چلنجر واقع در دراز گودال ماریانا ساخت.در سال ۱۹۶۰ ژرف پیما آزمایشی تریسته با موفقیت در درازگودال ماریانا، عمیق‌ترین گودال شناخته شده در کره زمین، پایین رفت. تریسته که سرنشینانش ستوان دون والش به عنوان سکان‌دار و همراه او ژاک پیکارد بودند، چنان کار برجسته‌ و خارق‌العاده‌ای انجام داد که استانداردهای اکتشاف در اعماق اقیانوس را برای همیشه ارتقاء بخشید. وقتی این ژرف‌پیما از عمق ۱۰۹۱۶ متری (٣٧٨٠٠ فوت) بالا آمد، هم خود کاملاً سالم بود و هم ساعت آزمایشی Rolex Deep Sea Special  که به بدنه آن در طول این کاوش تاریخی متصل شده بود,به خوبی کار می‌کرد.ساحل دیتونا، فلوریدا. ساحل شهر دیتونا با ماسه فشرده، سطح صاف و گسترده‌اش به پایتخت سرعت دنیا معروف شده بود. این شهر مفتخر به ۱۴ رکورد جهانی‌ سرعت زمینی بین سال‌های ۱۹۰۴ تا ۱۹۳۵ است، که پنج مورد آن متعلّق به سِر مالکوم کمپبلِ رولکس پوش می‌باشد که با گذشت سال‌ها، ماسه تخریب شد. تا سال ۱۹۵۹، پیست سرعتی با نام «پیست سرعت یبن‌المللی دیتونا» ساخته شد. Cosmograph Daytona ، نسل جدید کرنوگراف که در سال ۱۹۶۳ عرضه شد، به سرعت نامی را به خود گرفت که تبدیل به نشان تجاری یک مدل شد.
                         

Cosmograph Daytona  که به شکل اَبزاری اساسی‌, برای رانندگان مسابقه مقاومت طراحی‌ شده بود، محکم، ضدّ آب و دارای یک شاخص سرعت‌سنج روی دور قاب خود، برای محاسبه میانگین سرعت بود. رابطه‌ای ممتاز میان رولکس و شرکت تخصصی دریایی COME، که غواصانش هنگام کار در اعماق، ساعت‌های Sea‑Dweller رولکس را به دست می‌بستند، شکل گرفت. این شرکت با ریاست هنری ژرمن دولوز نقش پیشگامانه‌ای در غواصی عمیق ایفا نمود و امروزه همچنان یکی از شرکت‌های تخصصی شناخته‌شده در سراسر جهان در حوزه مهندسی فرآیندهای پرفشار و فعالیت‌های زیر دریا می‌باشد. سال ۱۹۶۷ شاهد تولد Oyster Perpetual Sea‑Dweller، ساعتی ضدّ آب تا عمق ۶۱۰ متری بود. برای جوابگویی به نیاز‌های غواصان حرفه‌ای در آب‌های عمیق، بدنه ساعت به یک دریچه خروج هلیوم مجهز شد، تا در بازه‌های طولانی افت فشار در فضاهای بسیار پرفشار، هلیوم موجود در مخلوط گازها بتواند بدون خطر آسیب رساندن به ساعت، خارج شود.رولکس مدل Oyster Perpetual Explorer II را مختص کاشفین قطب، غارنوردان و تمام کسانی که مرزی برای دنیای اکتشافات نمی‌شناسند، ارائه کرد. این ساعت دارای عقربه‌ ۲۴ساعته متفاوتی بود؛ ابزاری بسیار ارزشمند برای مناطق قطبی و یا زیر زمین که تشخیص روز از شب امکان‌پذیر نبود.

 مراسم «جوایز رولکس به پیشگامان» به مناسبت پنجاهمین سالگرد اویستر برگزار شد تا از افراد فوق‌العاده‌ای قدردانی کند که شجاعت و عزم راسخ برای چالش‌های بزرگ را دارند.هر یک از جوایز رولکس برای پیشگامان به پروژه‌ای جدید و در حال اجرا در هر نقطه از جهان اختصاص می‌یابد؛ پروژه‌هایی که به دلیل ظرفیت خود برای بهبود سبک زندگی و حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی جهان شایسته پشتیبانی و حمایت هستند. این پروژه‌ها با گسترش دانش یا بهبود زندگی در کره‌زمین، همه ابعاد زندگی انسان را تحت‌تأثیر قرار داده‌اند.رولکس ساعت Sea‑Dweller 4000 که تا عمق۱۲۲۰متری (۴٠٠٠ فوت) ضدّ آب بود را ارائه کرد.ساعت‌های استیل رولکس از سوپرآلیاژ ساخت رولکس به نام 904L ساخته شده که از سال ۲۰۱۸ با نام "اویستراستیل" شناخته شده‌است. خاصیت عالی ضدّزنگ بودن استیل 904L ، که بیشتر در تکنولوژی‌های پیشرفته، صنایع هوا فضا و شیمی‌ استفاده می‌‌شود، قابل‌مقایسه با فلز‌های ارزشمند است و پس از جلادهی درخشندگی منحصربه ‌فردی پیدا می‌کند. در سال ١٩۵٩، رولکس اولین برند ساعت‌سازی بود که از استیل 904L برای بدنه ساعت‌های خود، استفاده کرد.سال ۱۹۹۲ خبر از رسیدن                        Oyster Perpetual Yacht‑Master می‌داد. این عضو جدید خانواده Oyster، رابطه میان رولکس و دنیای قایقرانی را محکم‌تر کرد.رولکس حامی مالی پرافتخار‌ چند مورد از معروف‌ترین رقابت‌های قایق‌رانی دنیا می‌‌باشد.در سال ۲۰۰۰ موتور کرونوگراف ۴١٣٠ به طور انحصاری توسط رولکس برای ساعت  Cosmograph Daytona طراحی و مونتاژ شد و شامل ۲۹۰ قطعه بود که به نسبت کرنوگراف استاندارد,تعداد قطعات آن کاهش یافته بود و سادگی‌ حیرت‌انگیزش آن را قابل ستایش می‌‌کرد. ابتکار هنری استاد و شاگرد رولکس در سال ۲۰۰۲ بنیان گذاشته شد تا از طریق یک برنامه منحصر به فرد آموزش خصوصی، افراد با استعداد را توسط شخصیت‌های مطرح در رشته هنری خود، پرورش دهد. با گذشت بیش از یک دهه، جامعه خلاقِ ابتکار هنری استاد و شاگرد رولکس، در میان قارّه‌ها و فرهنگ‌ها گسترش یافته و در حال حاضر بیش از ٨٠ هنرمند خلاّق از نسل‌ها و عقبه‌های متفاوت را در خود دارد. رولکس دور قاب سراکروم را برای برخی مدل‌های خاص حرفه‌ای ساخت و به نام خود ثبت کرد تا زیبایی ماندگار و کارکرد آن را حتی پس از قرارگیری در معرض سخت‌ترین شرایط نیز تضمین نماید. این دور قاب که از مواد سرامیکی بسیار مقاوم ساخته شده، به معنای واقعی ضدّخش است و رنگ آن با امواج فرابنفش تغییر نمی‌کند. سطح صیقل خورده آن با الماس، درخشندگی بی‌نظیری دارد. درجه بندی ۲۴ ساعته حکّ شده روی آن، با لایه نازکی از پلاتین پوشیده شده است.

بعد از ۵ سال تحقیق، رولکس فنر رقاصک پاراکروم آبی رنگ را ابداع کرد. این فنر که از آلیاژ پارامغناطیسی ساخته شده است، در برابر میدان‌های مغناطیسی مقاوم است و در برابر ضربه تا ١٠ برابر مقاومت بیشتری دارد. رنگ آبی منحصر به فرد فنر رقاصک، به طور تاریخی، نشانی از اعتبار و مختص دقیق‌ترین ساعت‌ها بوده است.

 Oyster Perpetual  Yacht‑Master II، زمان‌سنج مسابقات قایق‌رانی، اولین ساعت در دنیا است که مجهز به شمارش معکوس قابل برنامه‌ریزی با حافظه مکانیکی می‌‌باشد. به کمک رینگ کامند دورقاب که توسط رولکس طراحی و اجرا شده است، این پیچیدگی خاصِ ساعت‌سازی، سیستم جدیدی از ارتباط میان موتور و بدنه را شامل می‌شود. این زمان‌سنج مسابقات قایق‌رانی، به قایق‌رانان امکان می‌دهد بعد از شروع مسابقه، در کم‌ترین زمان ممکن، از خط پایان عبور کنند

.ساعت Rolex Deepsea برای اکتشافات پیچیده زیر آب طراحی‌ شد و یک نوآوری فنی منحصر‌ به‌ فرد، سیستم رینگ لاک، این امکان را به بدنه ساعت می‌دهد که فشار آبی را تحمّل کند که معادل وزنی به اندازه سه تُن روی شیشه آن است. Rolex Deepsea می‌تواند از بسیاری از زیردریایی‌های تحقیقاتی و نیز ۱۰۰ برابر بیشتر از عمقی که تحمّل آن برای بدن انسان ممکن است، در آب پایین‌تر رود

.رولکس مدل جدید و ابتکاری Oyster Perpetual Sky‑Dweller را عرضه کرد؛ یک شاهکار در عرصه فناوری که برای جهانگردان طراحی شده بود. این ساعت با قاب ۴۲ میلیمتری خیره‌کننده، دو منطقه زمانی‌ دارد که خواندن و استفاده از آن آسان است، همچنین دارای تقویم سالانه با خلاقیتی خاص، به پاس پدیده ستاره شناسی به نام ساروس که الهام‌بخش آن بوده است و تنها یکبار در سال به تنظیم تاریخ نیاز دارد. برای تنظیم سریعتر و آسانتر کاربردهایش، این ساعت به یک رابط جدید چرخنده رینگ کامند در دورقاب نیز مجهز است.

26 مارس سال ۲۰۱۲، جیمز کامرون، کارگردان و کاشف نشنال جئوگرافیک، از دراز گودال ماریانا پایین رفت و اولین غواصی تک‌نفره در عمیق‌ترین نقطه روی زمین، و تنها غواصی در این دراز گودال بعد از اکتشاف دونفره تریستهدر سال ۱۹۶۰، را انجام داد. فقط یک مسافر در هر دو سفر حضور داشت: ساعت رولکس

 Oyster Perpetual Rolex Deepsea Challengeیک ساعت غواصی آزمایشی و دارای گواهی ضدّ آب تا عمق ١٢٠٠٠متر (٣٩٣٧٠ فوت) است، و تماماً توسط رولکس طراحی و ساخته شده تا در برابر فشار حداکثری در عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌ها مقاومت کند. ساعتی با رکورد عمیق‌ترین غواصی در جهان و همچنین رولکس در سال ٢٠١٣ در راستای حفظ رابطه نزدیکش با اتومبیل‌رانی، به عنوان زمان‌سنج و ساعت رسمی، وارد شراکتی بلند مدت با مسابقات فرمول ۱® شد.
 برای مشاهده ویدئوی تبلیغاتی مدل دیت جاست 2018 روی اینجا کیلیک کنید