سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

تاریخچه ساعت فورتیس | FORTIS

    چهارشنبه 27 تیر

106 سال با ساعت فورتیس FORTIS

فورتیس در لاتین به دو معنی می باشد.اول قوی و با دوام و دوم شجاع و نترس.آقای ولتر وگت(Walter Vogt) در سن 29 سالگی پی به این حقیقت برده بود که یک برند قوی ساعت که فرآورده ای با عملکرد بسیار عالی و بالا جزء لازمه های موفقیت در یک صنعت رقابتی و رو به رشد می باشد.در سال 1912 میلادی او برنامه خود را با تاسیس کارخانه ای به مورد اجراء گذاشت.کارخانه او در شهر گرنچن GRENCHEN سوییس تاسیس شد تا با تاسیس آنجا به اهداف خود نایل گردد.او محل کارخانه خود را در نزدیکی ایستگاه شهر بنا کرد و مارک ساعت خود را به نام فورتیس به ثبت رساند.فلسفه آقای ولتر وگت(Walter Vogt) کیفیت بسیار بالا جهت بازار بین المللی بود.در اوایل قرن بیستم زمانیکه مردم رو به ساعتهای مچی آوردند,وی فرصت را غنیمت شمرد تا به اهداف خود جامه عمل بپوشاند.هدف بنیانگذار برند فورتیس آقای ولتر وگت(Walter Vogt) این بود که قابل اعتماد ترین و برجسته ترین ساعت دنیا تولید شود که معرف یک فرآورده خوب سوئیسی و سزاوار به نام فورتیس باشد.

اولین ساعت مچی اتوماتیک با تولید انبوه در جهان

در سال 1922، آقای "ولتر وگت" (Walter Vogt) با آقای "جان هاروود" (John Harwood) که یک ساعت ساز و مخترع بریتانیایی بود در یک ملاقات سرنوشت ساز بطور اتفاقی آشنا گردید. آقای "جان هاروود" (John Harwood) در جستجوی یک شرکت سوییسی بود که درکی مناسب از ایده ساعت اتوماتیک وی داشته باشد. آقای "جان هاروود" (John Harwood) دریافت که آقای "ولتر وگت" (Walter Vogt) محرک آینده نگر برای ایده اش می باشد . بعد از سپری شدن چهار سال کار و پیشرفت، مدل افسانه ای "جان هاروود" (John Harwood) اولین ساعت مچی اتوماتیک بود که آماده تولید انبود گردید.  استقبال از این مدل ساعت در نمایشگاه ساعت "بازل" در سوییس باعث تقویت شهرت برند "فورتیس" و شایستگی آن در سطح جهانی گردید.

در این رابطه،  در سال 1929خانم "دراموند هی" (Drummond Hay) خبرنگار بریتانیایی با به همراه داشتن یکی از ساعتهای اتوماتیک  "جان هاروود" (John Harwood) با کشتی هوایی "گرف زپلین" (Graf Zeppelin) در اولین مسافرت جهانی این وسیله پرواز نمود. وی تنها مسافر مؤنث این پرواز بود.      در دهه ی 1930 با تولید اولین ساعتهای "کرونوگراف"، "فورتیس" نقش یک پیشگام را در این روند جدید بازی کرد.  در بین این ساعتهای "کرونوگراف"، مدل "Autosist" کاملأ ایده ی جدید و ابداعی بود که با استفاده از موتور به ساعت نیروی محرکه داده می شد.

در سال 1943، یکی از اولین ساعتهای ضد آب جهان توسط فورتیس به بازار معرفی گردید.  صلاحیت "فورتیس" در این رشته، مدیریت را به نقطه اوج خود رسانید که در سال 1956 موفق به دریافت "جایزه کورنومتر(زمان سنج)" از "موسسه ی آزمایش زمان سنج سویسس (COSC)" به منظور اولین زمان سنج زنگ دار مکانیکی ضد آب گردید.  تا به امروز، مدلهای مربوط به مجموعه ی Aquatis از نقطه نظر طرح و عملکرد موفق به دریافت جایزه شده اند.

در دهه ی 1950 زمان تغییر و اصلاحات فرا رسیده بود. "فورتیس" مدلی را  به بازار معرفی نمود که با وجود ریسک در تولید آن کاملأ موفقیت آمیز بود و جزو بهترین فروشها محسوب گردید.  این مدل اولین ساعت پلاستیکی سویسسی بود که تا عمق 200 متر در مقابل نفوذ آب مقاومت داشت.

بعد از این رویداد، "فورتیس" با تمرکز بر روی ساعتهای هوانوردی به اصل و ریشه ی خود برگشت. در سال 1987، مدل "Flieger Chornograph" باعث گرایش مردم به سمت قابهای بزرگ با قطر 40 میلیمتر گردید. این مهم مفتخر به دریافت اولین "جایزه ساعت هوانوردی اروپا" در سال 2004 بعد از گذشت سالیان بسیار گردید.

اما طرح ساعت به تنهایی و بدون عملکرد خوب آن دارای ارزش نمی باشد. ساعتهای هوانوردی "فورتیس" با عملکرد بسیار خوب و مطمئن آن، دو رکورد مربوط به ارتفاع از خود بجا گذاشت که این کار باعث شد خلبانان در بیش از 60 اسکادران هوائی در سرتاسر دنیا از جمله گروه PC-7 نیروی هوائی سویسس، این نوع ساعتهای "فورتیس" را اولین حق انتخاب خود بدانند.

بعد از سپری نمودن آزمایشات مقاومت در یک فضای  فیزیکی بسته و همچنین در یک فضای باز، "آژانس فضائی فدرال روسیه" (ROSCOSMOS) تصمیم گرفت که نام "فورتیس" را به عنوان نگه دارنده ی زمان رسمی در انجام مأموریتهایش بکار گیرد. از زمان محک خوردن ساعت "فورتیس" در خارج ایستگاه فضائی "میر" و به هنگام چرخش به دور کره ی زمین، ساعتهای "فورتیس" جزو ملزومات فضانوردان روسی بوده و با در نظر گرفتن 100000 بار چرخش به دور مدار زمین، هیچ ساعت دیگری این مدت زمان را در فضا به سر نبرده است. بعلت پیشگام بودن در همکاری  با مسئولین فضائی، "فورتیس" مفتخر است که آرم و نشان سازمان فضائی روسیه را در درب پشت تمام کلکسیون Cosmonauts خود حک کرده و مجموعه  Official Cosmonauts  که اولین ساعت اتوماتیک  در فضا می باشد.

اولین ساعت زنگدار کرونوگراف دو زمانه ی جهان

همچنین در مناسبتهای دیگر "فورتیس" نقش پیشتازی خود را در هنر ساعت سازی کشور سوئیس به معرض نمایش گذاشته است. به مناسبت جشن صد سالگی "فورتیس" در سال 2012، مدل  Daybreaker از مجموعه Opus Magnu , به بازار عرضه گردید. Daybreaker به عنوان اولین و تنها ساعت کرونوگراف زنگدار دو زمانه و دارا بودن بیش از 500 قطعه ی ریز مکانیکی یکی از پیچیده ترین ساعتهای مچی است که تا به حال ساخته شده است.

اهمیت دادن به نوآوری

اکنون بعد از گذشت بیش از 100 سال از زمانیکه دفتر مرکزی ما در شهر "Grenchen" اولین ساعتها را به بازار عرضه کرد،  امروزه هنوز نقطه نظرات آقای "ولتر وگت" (Walter Vogt) در هر کدام از ساعتهای "فورتیس" دیده می شود. پرداخت نهایی ساعتهای "فورتیس" تا به امروزهنوز با دست انجام می شود.  آزمایشهای مربوط به دقت کار ساعت و ضد آب بودن آن تنها فرآیندهایی هستند که به طور خودکار انجام می گردد. این بدآن خاطر است که هیچ چیز نمی تواند جایگزین مهارت دستان یک ساعت ساز با تجربه گردد.  این نوع طرز فکر در این عصر و زمانه نادر و کمیاب می باشد.  اما بعنوان یک شرکت خانوادگی مستقل و بر طبق قوانین خاص شخصی خودمان، ما بالاترین الویت را به کیفیت کالا داده ایم نماد مشخصه ساعتهای "فورتیس" از منظر کیفیت و رتبه منحصر بفرد این است که مدلهای موجود در مجموعه "Cosmonautis" بخشی از لوازم استاندارد برای سفرهای فضایی کشور روسیه از سال 1994 بوده و بنابراین باید بتوانند که تحمل فشارهای بیش از حد را داشته باشند. عزیمت به فضای خارج از جو زمین منعکس کننده روحیه پیشتازی بوده که همیشه مشخص کننده "DNA" شرکت در شهر "Grenchen" از زمان اختراع ساعتهای مچی اتوماتیک  "Hardwood" بطور انبوه در سال 1926 توسط "فورتیس" می باشد. علاوه بر نوآوریهای فنی از قبیل ساعتهای جدید کرونوگراف زنگدار به همراه کارکرد دوزمانه، "Fortis" همچنین پیشگام و بدعت گذار طراحیهای نوین می باشد.  در اواسط دهه ی 1980، سری ساعتهای "Flieger Classic" سبب گرایش جهانی بسمت قابهای ساعت بزرگتر گردید که تا به امروز پابرجا مانده ومتعاقبأ مفتخر به دریافت "جایزه ی ساعت هوانوردی" در سال 2004 گردید. امروزه "فورتیس" کلیه ساعتهای کلاسیک خود را برای هزاره جدید تغییر داده و برای انجام این کار و خلق طرحهای جدید، نسل بعدی ساعتها وارد مرحله ی تکامل شده اند .

سری Areomaster 2016 برای تبدیل شدن به یک ساعت کلاسیک "فورتیس" دارای بهترین پتانسیل هستند. این مدل ساعتها تلفیقی هستند از عناصر اصلی یک ساعت Aviator کلاسیک اما با شیوه ای منحصر بفرد که بر اساس طرح افسانه ای مدل  B-42 می باشد. ضمن اینکه مدل Aeromaster Stealth با قاب روکش PVD سیاه رنگش ظاهری نو و امروزی را به رخ دیگران می کشد، مدل Steel در بین ساعتهای ضد زنگ کلاسیک مقام و رتبه ی اول را دارا می باشد.  اندکس (نشانگر اعداد بر روی صفحه) برجسته که دارای ظاهری سه بعدی می باشد و صفحه ی جالب آن از ویژگیهای مخصوص هر دو مدل می باشد. پوشش Superluminova بر روی اندکسها و اعداد نه تنها باعث بهتر خواندن آنها می شود بلکه باعث تقویت هر چه بیشتر اثرات پلاستیکی می شود.  تنوع رنگ در مدلهای Steel، سفید کلاسیک می باشد و در مدلهای Stealth،  بژ ملایم می باشد. دیگر ویژگی بارز و منحصر بفرد درسری Aeromaster کرونوگراف طراحی متمایز عقربه ی ثانیه شمار آن می باشد.  به طور کلی، سری  Aeromaster جدید به ساعتهای Aviator کلاسیک و شیک خود می بالد.  مدل Aviator دارای طراحیهای مدرن و امروزی می باشد و همچنین قطعات آن بطور استادانه ساخته شده.  مدلهای Aeromaster Steel and Stealth به صورت تقویم (روز و تاریخ) و کرونوگراف موجود می باشد.

Classic Cosmonauts Chronograph

تاریخچه ی "فورتیس" به طور جدائی ناپذیری با تسخیر فضا ارتباط پیدا می کند. برای بیش از 20 سال و برای بیش از 50 ماموریت فضائی، ساعتهای فورتیس جزئی از وسائل استاندارد فضانوردان  "آژانس فضائی فدرال روسیه" (ROSCOSMOS) بوده و بیش از هر ساعت دیگری در جاذبه ی صفر به سر برده است. با مدلهای جدید Cosmonauts کلاسیک، "فورتیس" نسخه ی جدیدی از Cosmonauts کرونوگراف دار افسانه ای که اولین ساعت اتوماتیک کرونوگراف دارمی باشد را معرفی می کند. بنابراین مدل 2016 بواسطه ویژگیهای جدید آن به عنوان نسل جدیدی از ساعتهای فضائی شناخته می شود اما هنوز سبک مدلهای کلاسیک خود را حفظ کرده است.  مهمترین ویژگی جدید قاب دو رنگ 42 میلی متر می باشد که کاملأ از نو طراحی شده است و برای اولین بار با زه روی قاب که از جنس سرامیک می باشد، موجود می باشد. در این ساعت از موتور 7750W کرونوگراف که توسط شرکت Valjoux  تولید شده است، استفاده گردیده که در مدلهای دیگر ساعتهای مجموعه Cosmonauts "فورتیس" بکار گرفته شده و بهترین نتیجه از آن حاصل گردیده است. برخلاف مدلهای  Official Cosmonauts که علامت مشخصه ی آن اطلاعات مربوط به مأموریتهای فضائی می باشد که در قسمت درب پشت ساخته شده ازاستیل ساعت حک شده است، مدلهای Classic Cosmonauts کرونوگراف  دار جدید دارای درب پشت شیشه ای می باشد که قلب ساعت را نشان می دهد. شیشه ی ضد خش به همراه لایه ی ضد انعکاس نور در هر دو سمت ساعت، که هنوز شکل و فرم ابتدائی خود را از سال 1994 حفظ کرده بیانگر یک تصویر کلی از مدلهای Classic Cosmonauts کرونوگراف هستند.  همچنین درساعتهای اولیه Cosmonauts، تاچی متری (Tacheometry= اندازه گیری سرعت)  بر روی زه ساعت نصب شده است. اعداد و اندکسهای برجسته و همچنین پوشش Superluminova بر روی عقربه های ساعت و دقیقه شمار که دارای شب نما هستند باعث بهتر خواندن آنها می شود.

همانطوری که سری مدلهای Flieger را می توان جزو گزینه های جوان پسند درنظر گرفت، همانطور هم سری مدلهای Cockpit دارای جایگاه ثابتی در کاتالوگ "فورتیس" می باشد. با توجه به  وسائل و ادوات متداول موجود در کابین خلبان، اسا سأ در طراحی این مدل از ساعت اصلاحاتی صورت گرفته و  به همین خاطر، مدلهای Cockpit 2016 با ظاهری مدرن  که در آن موتور ساعت قابل رویت می باشد و در اندازه آن نسبت به سابق تغییری حاصل نشده است مشخص و متمایز می شوند.  علی الخصوص، نمایشگر تاریخ که بزرگتر از نسخ قبلی می باشد، این تغییر و توسعه نوین را مورد تأ ئید قرار داده و چشمگیر می نماید.  با وجودیکه این طراحی کاملأ جدید, توجهات خاص و ویژه ای را به خود جلب می نماید. اما این مسئله به هیچ وجه باعث نمی شود که در مقابل طراحیهای جدیدتر آینده از خود مقاومت نشان دهد که این مسئله خود از ویژگیهای کل ساعتهای "فورتیس" می باشد. با توجه به شیشه ضد خش و لایه ضد انعکاس در هر دو سمت، و همچنین ساختار واضح صفحه ساعت، این اطمینان حاصل می گردد که ساعت را بتوان با قابلیت بهتر و بالاتری خواند. همان طور که یک مدل منحصر بفرد می تواند دارای رنگ بژ ملایم باشد ، مدل دیگر دارای رنگ نارنجی روشن است. هر دو مدل ترکیبی است از یک نمایشگر دقیقه و عقربه های ابتدائی  Flieger "فورتیس".  سرانجام، درب پشت شیشه این ساعت که دورنمایی است از نسل جدید سیستم ETA ، سهم به سزائی را درشکل ظاهری این ساعت فوق العاده هوانوردی بازی می کند. فورتیس" با معرفی سری ساعتهای Flieger Classic در اواسط دهه ی 1980،  باعث بوجود آوردن علاقه جهانی نسبت به ساعتهای هوانوردی با قاب بزرگتر گردید. از آن تاریخ به بعد، این سری ساعتهای کلاسیک معیاری شد برای طراحی ساعتهای هوانوردی از جمله سری مدلهای حرفه ای Flieger  تحت لوای تکیه کلام تبلیغاتی " کالای بهتر را به حد کمال رساندن" قرار گرفته و به همین دلیل "فورتیس" مدلهای جانشینی را برای آنان معرفی می کند. علاوه برتوسعه های نوین در قاب مسطح دورنگ، آرم جدید که به شکل تاج می باشد، شیشه ضد خش با لایه ضد انعکاس نور در هر دو سوی قاب، و درب پشت شیشه ای قاب، توجه ی بیشتری به بهتر نمودن صفحه ی ساعت شده است.  علی الخصوص، تضمین قابلیت بهتر خواندن ساعت در هر موقعیتی در ساعتهای هوانوردی مورد اهمیت قرار گرفته. ما بطور استادانه ای به این مهم دست یافته ایم چرا که به لبه بیرونی قاب تا اندازه ای تحدب داده ایم که امری است جدید و نوین، ما بین "آنتراسیت (anthracite)" (ذغال سنگ خشک و خالص) سیاه رنگ، Superluminova سبز رنگ و عقربه های نارنجی رنگ, توازن رنگ بوجود آورده ایم و بالاخره ارقام و اندکس ها را برجسته نموده ایم. علاوه بر تاریخ، نمایشگر روز را نیز به نسخه کلاسیک آن اضافه نموده ایم.

در سال 2015، "فورتیس" مجموعه ی Terrestis را وارد بازار ساعت نمود که این مجموعه مناسب مردانی است که امروزه به دنبال ماجراجوئی هستند.  این مدل از ساعتها مؤید این مسئله هستند که ظرافت و محکمی واقعأ می توانند لازم و ملزوم یکدیگر باشند.  مدل جدید Founder  "فورتیس" نیز این مهری است بر تأ ئید این مسئله که اساسأ طراحی این مدل الهام گرفته ازیکی از موفق ترین مدلهای "فورتیس" به نام Manager می باشد که در سال 1956 به عنوان بهترین کورنومتر جهان از جانب هیئت کنترل کورنومتر رسمی کشور سوئیس شناخته شد.  در همان آوان، آقای "ولتر وگت" (Walter Vogt)، بنیانگذار "فورتیس"، بلافاصله بعد از معرفی مدل Manager به بازار ساعت درگذشت. بنابراین، مدل جدید Founder به عنوان آگهی درگذشت از زاویه ی گاه سنجی برای آقای "ولتر وگت" (Walter Vogt) در نظرگرفته شد که دربردارنده اهداف رویائی آقای "ولتر وگت" در ساخت بهترین ساعت می باشد. او اعتقاد بر این مهم داشت که یک ساعت باید ترکیبی باشد از تکنولوژی مدرن و یک طرح زیبا و ظریف و مدل Founder دربردارنده این مهم می باشد چرا که این مدل ترکیبی است غیر معمول از تکنولوژی Superluminova مدرن با عنصر مرسوم نیکل، ترکیبی که به یک ظاهر تجاری متداول پیچیدگی چیره دستانه می دهد. این ساعت که در نمایشگاه "بازل" Basel 2016 از آن رونمائی شد، ساعتی است که تحت تأثیر تاریخ قرارگرفته و تعداد آن فقط محدود به 222 فقره می باشد.

در دهه های 1380 و 1390 ، از Youngtimer "فورتیس" به عنوان یک طرح کاربردی یاد می شد که به همراه سری مدلهای Aviatis و سری مدلهای رسمی Cosmonautis سرآمد ساعتهای دیگر بودند. ضمن اینکه هنوز به شعارمان  یعنی " تازه ها را تجربه کنید" وفادار مانده ایم، ما این ساعتهای کلاسیک را با قرن جدید وفق داده ایم تا نسل جدیدی از طراحیهای کلاسیک را در دست داشته باشیم.مدل Orchestra زیر مجموعه ای از سری مدلهای Terrestis می باشد که به منظور احترام به مدلهای قدیمی "فورتیس" که مربوط به سالهای 1940- 1930 می باشد طراحی شده "فورتیس" یادآور ساعتهای بزرگ می باشد که توسط "آژانس فضائی فدرال روسیه" نام گذاری شده، اما مدل Orchestra درست در نقطه مقابل آن ایستاده که دارای زیبائی و ظرافت خاص می باشد. این مدل دارای گیرائی می باشد که از سبک "باوهاوس (Bauhaus)" پیروی می کند. همچنین نام گذاری صفحه سفید Orchestra برای صفحه نقره ای و صفحه مشکی Orchestra برای صفحه "آنتراسیت (anthracite)" سیاه رنگ، سلیقه ای خاص به آن داده و این مدل ساده با آویزه به شکل قطره ی اشک تزئین داده شده که در سالهای بین 1930 و 1940 شایع و رواج داشته که مدلی است ظریف و زیبا.  قاب ساعت و آویزه دو قسمت از هم جدا نمی باشد و آنها با استفاده از فن آوری جدید به صورت یکپارچه تولید می شوند که آن را مبدل به یک مدل درجه یک با سبک و سیاق قدیمی کرده است.  همچنین باید قدردان بعضی از المان ها از قبیل شیشه ضد خش گنبدی شکل باشیم که توسط افراد با تجربه به آن نائل شدیم. زمانیکه این مدل ساعت با یک کت پارچه ای مرغوب و طبیعی به دست شود بهتر به چشم می آید.  هنوزعلت این مهم که "فورتیس" در آن گذشته های دور چنین ساعتهای زیبا و خوش طرحی را تولید می کرده ناشناخته مانده است و ما می توانیم تاریخچه طراحی ساعت را در این مدل بیابیم. مدل Orchestra "فورتیس" به تمامی مردم توصیه می گردد. در آینده ما بیشتر مجذوب تولیدات "فورتیس" در این خط کلاسیک خواهیم شد.

در ماه سپتامبر گذشته "فورتیس" مجددأ رقابتهای  "کاپ چوگان Furstenberg " را در شهر Donaueschingen سازمان دهی کرد و نگهدارنده  رسمی زمان آن مسابقات گردید.  شش تیم در مدت سه روز سراسر از هیجان  با هم به رقابت پرداختند. به مانند سالهای پیش، تماشاگران موفق گردیدند که نمایشی بسیار عالی را بین سوارکاران و اسبها نظاره گر باشند.  بعد از نکات برجسته و جالب در زمین مسابقه، ازمیهمانان و تماشاگران پذیرائی خیلی خوبی به عمل آمد.  حامیان مالی مختلف زیورآلات و هدایای خود را در چادرهای زیبا و مدرن به معرض نمایش در آوردند.  علاوه برسیاسیمتداران و تجار مختلف، آقای "ماکسی میلیان اسپیتزی" (Maximilian Spitzy)، مدیر عامل "فورتیس" نیز دراین رویداد ورزشی حضور بهم رسانید. تیم "Octogne" متشکل از Emanuele Boni، Nico Lopez، و Edouard Guerrand-Hermes جام قهرمانی و جایزه را بدست آوردند.  علاوه بر این، تیم فاتح مفتخر به دریافت مدل Terrestis Orchestra صفحه سفید گردید.  بالاخره، ما به تیم برنده و سازمان دهندگان برای برگذاری چنین رویدادی تبریک گفته و چشم براه رقابتهای  "کاپ چوگان "  در شهر Donaueschingen در سال 2016 هستیم.

مسیر تاریخی "فورتیس" توسط خط تولید مستمر و ناگسستنی از ساعتهای عالی و مرغوب هموار شده است.  برای مثال، مدل Harwood افسانه ای که از اولین ساعتهای اتوماتیک دنیا می باشد، در سال 1926 به بازار ساعت معرفی گردید.  همچنین مدل Fortissimo که یکی از اولین ساعتهای ضد آب در دنیا می باشد، در سال 1940 در شهر Grenchen سوئیس تولید گردید.  بعد از معرفی مدل Flieger Classic در سال 1987، "فورتیس" در میان تولید کنندگان ساعتهای هوا نوردی در سرتاسر دنیا به سرعت لقب پیشگام و بدعت گذار را دراین وادی به خود اختصاص داد.  سال 1994 به عنوان سرآغاز همکاری با مأموریت فضائی "یورومیر94" (Euromir 94) که زیر نظر "آژانس فضائی فدرال روسیه" (ROSCOSMOS) انجام گردید، اولین ساعت اتوماتیک دارای کرونوگراف در فضا تولید گردید. در سال 1998 اولین ساعت اتوماتیک دارای کرونوگراف و زنگ مکانیکی به بازار ساعت معرفی گردید. در سال 2004 مدل Flieger Classic برنده "جایزه ساعت هوانوردی اروپا" گردید.  حامی مالی مأموریت به کره ی مریخ در سال 2009 سفر به کره را شبیه سازی نمود. در یکصدمین سالگرد شرکت در سال 2012 ، دنیا شاهد ظهور مدل Daybreaker بود که اولین و تنها ساعت دارای کرونوگراف، زنگ و GMT بود.  همچنین "فورتیس" سالگرد ویژه دیگری را به واسطه بیست سال حضور در فضا در سال 2014 جشن گرفت.  بواسطه ی کمبود جا، در اینجا قادرنیستم که مثالهای زیادی را متذکر شوم. به منظور معرفی مجدد این مارک در سال 2015 ، "فورتیس" شعار جدیدی را با نام " تازه ها را تجربه کنید" بدعت نمود که این شعار منعکس کننده فلسفه "فورتیس" می باشد و همچنین دربرگیرنده طرز فکری است که پشتیبان و حامی آینده نگری به همراه کاربرد مداوم و پیوسته در تغییرات ساعت می باشد که البته این خود گذر از یک مرحله برجسته به مرحله دیگر می باشد.  برای بیش از صد سال  "فورتیس" تا به حال خودش را وقف صنعت ساعت سازی کرده است.