سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

مروری بر ساعت سیتیزن با قابلیت عمق سنجی

    دوشنبه 27 اردیبهشت

مجموعه آکوآلَند از حرفه ای ترین ساعت های مخصوص غواصی ژاپنی میان کلکسیون گسترده ساعت های غواصی محسوب می شود. مسئله ای که مجموعه آکوآلند را به عنوان ساعت های غواصی مخصوص می نماید، قابلیت اندازه گیری عمق است. این ساعت ها به نوعی طراحی شدند که به صورت خودکار میزان عمق زیر دریا را تا 50 متر را نشان دهند. سیتیزن از اواخر دهه 80 میلادی مشغول به ساخت ساعت های این مجموعه بوده است. هر چند که ظاهر و جنس این ساعت ها در طول زمان با تغییرات بسیاری مواجه شده، هدف اصلی طراحی آن، که تهیه وسیله ای متناسب با نیاز های یک غواص بوده است، تغییر نکرده است. با وجود ویژگی های بسیاری که این ساعت ها دارا هستند، از ظاهر جذابی نیز برخوردارند و می توان برای استفاده روزمره نیز روی آن ها حساب کرد.

 

 

 

سیتیزن در مواجهه با چالش های بسیاری در روند طراحی مجموعه آکوالند قرار گرفته است، چرا که علاوه بر تکنولوژی های مختلفی که باید در قاب جای بگیرند، لازم است عمق سنج نیز در آن شامل شود. بزرگترین قسمت سیستم سنسور است که اصلی ترین قسمت برای تعیین عمق آبی است که ساعت در آن قرار گرفته است. تکنولوژی عمق سنج این ساعت بر اساس فشار آب عمق را اندازه می گیرد. در سمت چپ قاب، ساختاری استوانه ای قرار دارد که آب از آن راه وارد ساعت می شود، و در مواجهه با سیستم سنسور، ساعت را قادر می سازد تا عمق آب را تعیین کند. عرض قاب این ساعت 46 میلی متر اندازه گیری شده است که با احتساب طول دسته کوک به 52 میلی متر می رسد. طول صفحه نمایش از سربند های این ساعت نیز به همین اندازه است و به بیننده تصور کاملا گرد بودن ساعت را می دهد.

 

 

 

ساعت BJ2169-88E Promaster از مجموعه آکوآلند از این جهت که ساعتی با ظاهر فنی و تخصصی است و صفحه نمایش نسبتا بزرگی دارد، در بسیاری از کشور ها بسیار محبوب شده است. اگر صاحبان این ساعت گاهی نیز برای رفتن به اعماق اقیانوس ها و دریاها برنامه ای داشته باشند، بستن این ساعت بسیار بیشتر برایشان لذت بخش است. در غیر این صورت قابلیت های بسیار زیادی در قاب و صفحه نمایش مشاهده می کنند که هیچ وقت به کارشان نمی آید و برای آن ها صرفا نمای بصری ساعت را زیادی شلوغ کرده است. 

 

 

مشاهده این امر که سیتیزن همواره در حال اضافه کردن مدل های جدید ساعت به همراه تکنولوژی های پیشرفته به این کلکسیون است، بسیار هیجان انگیز است. ساعت BJ2169-88E Promaster به تعداد محدود 1000 عدد تولید می شود و هزینه خرید آن 1095 دلار برآورد شده است.

گردآوری و ترجمه: سارا حسینی