سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

مروری بر ساعتProspex LX SNR031 سیکو

    شنبه 18 اردیبهشت

سیکو ساعت های غواصی بسیاری تا به حال تولید کرده است و کار را برای کلکسیونر هایی که خواستار همه ساعت های غواصی این برند با تولید محدود بوده اند، بسیار سخت کرده است. ساعت Prospex LX SNR031 سیکو از نمونه های زیبای این برند در ساعت های غواصی به حساب می آید.

 

 

 

این ساعت در سال 2019 همراه با دیگر ساعت های تجملاتی این برند که با موتورهای اختصاصی اسپرینگ درایو سیکو (این موتور ها به سبک ساعت های مکانیکی شارژ را به وسیله جعبه فنر و چرخ دنده به موتور انتقال می دهند، و همچنین دقت فوق العاده بالایی به میزان یک ثانیه خطا در روز را دارند. موتوراسپرینگ درایو برای اولین بار توسط سیکو در سال 2005 به بازار آمد) همراه بودند، در نمایشگاه بازل وورلد به نمایش در آمد. این ساعت به کلکسیون Seiko SBDX001 Marinemaster (از مهم ترین و بی نظیر ترین کلکسیون های ساعت غواصی سیکو  که چندین سال پیش به بازار آمد) شباهت غیر قابل انکاری دارد؛ البته امروزه شاهد پیشرفت تکنولوژی موتورهای سیکو و همچنین طراحی ساعت هایش هستیم، اما در آن زمان این کلکسیون پیشرفتی بزرگ در زمینه ساعت های غواصی ژاپنی ارائه داد و سیکو برای به یاد ماندن کلکسیون فوق العاده اش، دست به طراحی این ساعت زد.

 

 

 

زمانی که به صفحه نمایش، قاب روئی و قاب تیتانیوم صیقل شده این ساعت نور می تابد، صحنه ای زیبا برای بیننده به وجود می آورد. این امر نشان دهنده این است که طراحان سیکو از علم کافی برخوردار بودند؛ که کجا از سطح مات و کجا از سطح صیقلی برای به وجود آوردن بهترین نمای بصری استفاده کنند. نور شب تاب درجه بندی و عقربه های ساعت از کیفیتی بالا برخوردار است. وقتی که ساعت از شارژ کافی برخوردار باشد، نور شب تاب آن برای مدت کافی بسیار درخشان و واضح در نظر می آید. که البته به این مسئله بر میگردد که سیکو، با سابقه درخشانش در تولید و توزیع ساعت های مخصوص غواصان، بهترین مواد برای ایجاد نور شب تاب را در اختیار دارد.  

 

 

فاصله سربند بالایی و پایینی این ساعت 50.9 میلی متر است و صفحه نمایش آن 44.8 میلیمتر قطر دارد. همچنین ضخامت این ساعت به اندازه 15.7 میلی متر است. هزینه سیکو Prospex LX SNR031 6000 دلار برآورد شده است.

گردآوری و ترجمه: سارا حسینی