سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

ساعت AMADEE-20: ساعتی مخصوص فضانوردان

    سه‏ شنبه 31 فروردین

امروزه هدف سازندگان ساعت های لوکس و مدرن این است که ساعت ها همراه صاحبانشان در ورزش ها و ماجراجویی های مختلف همراه باشند و به عنوان وسیله ای حرفه ای در کارهای مختلف استفاده شوند. این ماجراجویی ها می توانند شامل کوهنوردی، شیرجه و شنا، خلبانی جت جنگی رانندگی ماشین مسابقه باشند اما کدام یک از فعالیت های ذکر شده به هیجان انگیزی فضانوردی همراه با یک ساعت لوکس است؟

برند مشهور و قدیمی فورتیس سوییس، به تازگی دست به طراحی و ساخت ساعت مچی مخصوص فضانوردان زده است.شعار تبلیغاتی این ساعت «بر دست فضانوردان» بسیار قوی عمل کرده و این ساعت را بسیار مشهور ساخته است. فورتیس که گذشته ای درخشان در طراحی ساعت برای فضانوردان روسیه دارد، به بهانه ماموریت AMADEE-20 دوباره با ساعتی برای فضانوردان نام برند خود را بر سر زبان ها انداخت.

 

 

 این ماموریت که توسط انجمن فضایی اتریش برنامه ریزی شده است، تیمی از دانشمندان را به کویری وسیع در اسرائیل خواهد فرستاد تا با لباس کامل فضانوردان به انجام تست و آزمایش بپردازند و راه را برای فضانوردانی که در آینده به مریخ سفر می کنند، باز کنند. فورتیس AMADEE-20 با طراحی محکم و کاربردی آماده همراهی با این ماموریت است

 

.

قاب 44 میلی متری این ساعت فورتیس از جنس تیتانیوم شن شور شده ساخته شده است، که سطحی صاف و بدون بازتاب برای استفاده کننده فراهم می آورد. قاب این ساعت از طراحی بسیار ساده و کاربردی برخوردار است و پشت قاب، مدار زمین و مریخ حکاکی شده است. در کنار این حکاکی عبارت «جهش بزرگ بعدی» نوشته شده که امیدواری فورتیس به پیشرفت انسانها در زمینه فضانوردی را نشان می دهد. این ساعت تا 200 متر در برابر آب مقاوم است، هرچند که این قابلیت در کویر های مریخ ممکن است کاربرد خاصی نداشته باشد، اما در عمر ساعت تاثیر بسزایی دارد

 

.

ساعت فورتیس AMADEE-20، علاوه بر قابلیت های فراوانی که برای فضانوردان آینده فراهم آورده، ظاهر لوکس و جذابی را نیز برای این ساعت به خصوص، در نظر گرفته است. این ساعت توسط خریداران مجاز، با هزینه 3600 فرانک سوییس به فروش می رود.

 

 

گردآوری و ترجمه: سارا حسینی