سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

نمایشگاه های ساعت در دوران پاندمی

    شنبه 28 فروردین

 

 

پاندمی کرونا در سال گذشته مانع برگزاری نمایشگاه های ساعت سالانه سوییس شد، از این رو مسئولان به اجبار تصمیم گرفتند که این جشنواره ها را به صورت آنلاین برگزار کنند و هفته پیش چندین برند کلکسیون های جدیدشان را از طریق وبینارهای واچز اند واندرز به نمایش گذاشتند. همچنین، برند های بزرگی مثل رولکس، پاتک فیلیپ و کارتیه در شمار برگزار کننده های ساعت حضور داشتند. علاوه بر این، واچز اند واندرز جشنواره ای 5 روزه نیز از 25 تا 29 فروردین در شانگهای برپا کرد و امیدوار بود تا جای ممکن برای بازدیدکنندگان و برگزار کنندگان، مثل قبل از دوران این بیماری، بتواند تجربه ای خوشایند فراهم کند.  نمایشگاه بازل وورلد، که به تازگی نام خود را به آور یونیورس تغییر داده است، نیز اظهار داشت: «این تابستان با نمایشگاهی آنلاین در خدمت بازدیدکنندگان عزیز خواهیم بود.»

 

 

برنامه ریزان اظهار داشتند در این شرایط وخیم، بهترین تصمیم ها برای برگزاری مناسب جشنواره ها اتخاذ شده است.

هرچند که بسیاری در این زمینه با عقیده آنها مخالف بودند. امسال چندین برند بزرگ در این مناسبات حضور پیدا نکردند؛ از جمله اودمار پیگه، ریچارد میل، برایتلینگ و گروه سواچ(که شامل امگا و لانگینس می شود). آمار و گزارشات نشان می دهند حدود نصفِ 20 برند بزرگ سوییس امسال تصمیم گرفتند در این جشنواره ها شرکت نداشته باشند و معرفی محصولات جدیدشان را خودشان بر عهده گرفته اند. در این شرایط، بسیاری معتقند در جهانی که به این شدت ارتباطات آسان و قوی است، برگزاری نمایشگاه ساعت لوکس با هزینه های گزاف کاری بیهوده است.

 

 

جورج کرن مدیر عامل برایتلینگ، که روز قبل برگزاری واچز اند واندرز از ساعت های جدیدش به صورت آنلاین رو نمایی کرده بود، بیان کرد:«در دنیای دیجیتال، نیازی به نمایشگاه نیست.» او همچنین اظهار داشت:«در یک نمایشگاه، شما قادر به برقراری ارتباط با تمام خبرنگاران، مشتریان و فروشندگان نیستید. و به هر حال، مشتری اهمیت نمی دهد برنامه آنلاین باشد یا در دنیای واقعی رخ بدهد. دنیا تغییر کرده است.»

 

 

هرچند که برنامه ریزان واچز اند واندرز درباره آینده جشنواره شان بسیار خوشبین هستند:« برند ها خواستار برنامه ای بودند که در آن همراه با هم کار کنند و این امکان را برایشان فراهم آوردیم.» هرچند که تا برنامه ریزی جشنواره سال بعدی هنوز زمان بسیاری باقی مانده، واچز اند واندرز با اطمینان اعلام کرد برند هایی مثل رولکس و پاتک فیلیپ بیشتر از هر زمان دیگری به این جشنواره پایبند هستند. به گفته این نمایشگاه ساعت، این برند ها سرسختانه بر این باورند که :«ما همراه با هم، قوی تر هستیم.»

گردآوری و ترجمه: سارا حسینی