سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

شیائومی ساعت هوشمند جدیدی شبیه اپل واچ را معرفی می‌کند

    پنجشنبه 9 آبان

شیائومی هفته پیش اعلام کرد که ۱۴ آبان مراسمی برگزار خواهد کرد تا در آن از محصولات جدید خود رونمایی کند. حالا تایید شده که در این مراسم قرار است با ساعت هوشمندی روبرو شویم که احتمالا Mi Watch نام خواهد داشت.

مدیرعامل شیائومی، لی جون، و برند Mijia طراحی دستگاه مذکور را در شبکه اجتماعی چینی ویبو به اشتراک گذاشته‌اند و این طراحی شباهت بسیار زیادی به اپل واچ دارد. همان طور که در تصویر بالا می‌بینید شکل، ابعاد و دکمه سمت راست دستگاه بسیار شبیه اپل واچ است. علاوه بر این، در همان سمت راست میکروفون و دکمه دیگری هم دیده می‌شود که شباهت بی‌بدیلی به اپل واچ سری ۵ دارد. با این حال، در تصاویر زیر پیداست که ساعت هوشمند هوآوی به شکل جعبه است در صورتی که اپل واچ لبه‌های خمیده‌تری دارد.

این نخستین باری نیست که شیائومی محصولاتی را معرفی می‌کند که شباهت بالایی به محصولات اپل دارند. آن‌ها چند ماه پیش از قابلیتی به نام Mimoji رونمایی کردند که کپی Memoji اپل بود و حتی از تبلیغ اپل برای بازاریابی آن استفاده نمودند.

گفته می‌شود که Mi Watch شیائومی از سیستم عامل Wear OS گوگل استفاده می‌کند. بر اساس شایعات احتمال داده می‌شود که این دستگاه Snapdragon Wear 3100، موتور هپتیک، بلندگو، eSIM، جی‌پی‌اس و NFC داشته باشد.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این کپی‌برداری از اپل واچ به نفع شیائومی خواهد بود یا به ضرر آن؟